Bu dokümanda SambaPOS GO Kiosk V2 versiyonunun ÖKC cihazlarıyla kullanımı için yapılması gerekenler anlatılmaktadır.

 

Go Kiosk Türkiye’de yalnızca Ingenico IDE-IWE-Move5000 modelleri ile entegre çalışabilmektedir.

1. ÖKC Lisansının Alınması

SambaPOS V5 Pro lisansınızın bulunduğu cp.sambapos.com hesabınızın Mağaza bölümünden GMP3 lisansının alınması gerekmektedir.

Önemli Not:

Müşterinizin ikasa.com.tr  de bulunan online işlemler kısmından cihaz kimin üzerine alındıysa o bilgiler ile giriş yaparak ingenico tarafında entegrasyon kullanım lisansı alması gerekmektedir.

 

 

2. GMP3 Kurulum ve Ayarlarının Yapılması

GMP3 kurulum adımları için buradaki dokümanın 7. SambaPOS Ingenico Gateway Ayarları adımında gösterilen işlemleri uygulayabilirsiniz.

 

 

3. SambaPOS’da KDV Ayarlarının Yapılması

Buradaki dokümanın 8. SambaPOS Ayarları başlığında anlatıldığı şekilde SambaPOS’da KDV lerin ayarlanması gerekmektedir.

 

4. GO Office’de Kategoriler için KDV Ayarlarının Açılması

https://gooffice.sambapos.com/#/mainScreen adresinde giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Genel Ayarlar Ekranında sağ tarafta bulunan ayarları aşağıdaki görsele göre düzenleyin ve Kaydet butonuna tıklayın.

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

1- Buradaki linke tıklayarak SambaPOS Ingenico Gateway Modülünü indirerek GO Kiosk kullanacağınız bilgisayara standart olarak kurulumunu yapın. Kurulum tamamlandığında bilgisayarınızın Masa üstüne IngenicoGMP3.exe adında bir Icon oluşturulacaktır.

2- GMP3 Gateway Uygulamasının her bilgisayar açılışında manuel başlatmak yerine Windows’un Başlat menüsüne eklenmesi gerekmektedir.