SambaPOS içerisinde bir hesabın müşteri hesabına yani açık hesabına (veresiye hesabına) aktarmak için varlık ekranında bulunan ilgili masaya tıklanır. Sol menüde bulunan Müşteri Seç butonuna tıklanır.

Kayıtlı bir müşteri seçmek için; Ara alanına müşterinin adı yazılır. İlgili müşteri seçili hale getirildikten sonra Müşteri Seç butonuna tıklandığında müşteri bir varlık olarak eklenip adisyonun üzerine yazılır.

Yeni bir müşteri seçmek için; Müşterinin isim ve diğer bilgileri doldurulur ve Yeni Müşteri butonuna tıklanır. Buradaki en önemli nokta müşteri ile açık hesap (veresiye) çalışılacak ise Hesap Oluştur butonuna tıklanr. İlgili müşteri seçili hale getirildikten sonra Müşteri Seç butonuna basıldığında müşteri bir varlık olarak eklenip adisyonun üzerine yazılır.

Adisyona müşteri seçtikten sonra Ödeme butonuna basıldığında aktarılmak istenilen bakiyeyi numaratörden yazıp sağ menüde bulunan Müşteri Hesabı butonuna tıklandığında bu adisyon müşteriye borçlandırılır.

Bu işlem yapıldıktan sonra navigasyon ekranında bulunan Hesaplar menüsü içerisinden ilgili müşteriyi seçile hale getirip Hesabın Detayları butonuna tıklandığı zaman müşterinin hesap detayları görüntülenebilir.

5.1.10.b. Müşteri Hesabı Nasıl Oluşturulur?

5.1.10.a. Masa veya Adisyona Müşteri Nasıl Seçilir?

5.1.10.d. Müşteri Hesabından Tahsilat Nasıl Yapılır?

5.1.10.c. Müşteri Hesabı Nasıl Borçlandırılır?