Bilgisayar Donanım Gereksinimleri

SambaPOS en az Intel Celeron J1900 CPU’ya sahip bilgisayarlarda çalıştırılmalıdır. En az Windows 10 işletim sistemi kullanılmalı ve .Net Framework 4.8 versiyonu kurulu olmalıdır.

Minimum 4 GB Ram belleğe sahip bilgisayarlar kullanılmalıdır. 60 GB veya üzeri bir disk yeterli olacaktır ancak hız ve uzun süreli çalıştırmalarda SSD diskler çok daha iyi performans verdiğinden SSD disk kullanılması tavsiye olunur.

En az 1024×768 çözünürlüklü monitörler tercih edilmelidir. SambaPOS Responsivity özelliğine sahip olduğu için HD veya FUllHD ekranları da rahatlıkla kullanabilir ve ekranı dilediğiniz gibi SambaPOS üzerinden ölçeklendirebilirsiniz.

SambaPOS dokunmatik ekran ile çok daha kolay kullanılabilir. Her tür dokunmatik ekran kullanabilirsiniz. Tümleşik (All in one) tabir edilen yani dokunmatik ekran ve bilgisayardan oluşan cihazlar tercih edebilirsiniz.

Yazıcı Donanımları

SambaPOS ESC/POS uyumlu her tür termal veya dot-matrix adisyon yazıcısı ile kullanılabilir.

Tablet Donanımlar

SambaPOS kullanmak için en ideal tablet cihazları Windows 8.1 veya 10 yüklü Intel chip setli cihazlardır. Android 4.4 üstü  versiyonlarda terminaller SambaPOS Mobil Application bağlantısıyla SambaPOS’un bağlı olduğu bilgisayara bağlanılarak kullanılabilir.

Caller ID Cihazı

SambaPOS CIDShow Chip setli Caller ID cihazları, Hugin Caller ID cihazları ile entegre olarak çalışmaktadır. Bununla birlikte Conexant Chip setli Caller ID özellikli fax modem cihazlarını da Caller ID kutusu olarak kullanabilirsiniz.

Terazi

Cas ER Junior model, TEM EGE model teraziler ile direk çalışmaktadır. Bununla birlikte COM port üzerinden bilgisayara data gönderebilen tüm terazileri Custom Scale olarak tanımlayarak SambaPOS’ta kullanabilirsiniz.

Barkod Okuyucu/Yazıcı

Klavye emulatörlü tüm barkod okuyucu (Barkod, Karekod) SambaPOS’ta kullanabilirsiniz.

Para Çekmecesi

RJ11 arabirimi ile yazıcı üzerinden bağlanarak tetiklenen tüm para çekmecelerini SambaPOS’ta kullanabilirsiniz.