SambaPOS’ta sipariş etiketi ürünlerin teknik durumlarını düzenlemek içinde kullanılır. Buna en güzel örnek yetkilendirilmiş bir şekilde yüzdesel iskontoları ürün bazlı yapmaktır.

Örnek uygulamada yeni bir sipariş etiketi grubu tanımlayarak ürün bazlı iskontonun nasıl yapıldığı gösterilecektir.

Bunun için navigasyon ekranında bulunan Yönetim Menüsü > Adisyonlar > Sipariş Etiketleri menüsünden Sipariş Etiketi Grubu Ekle linkine tıklanır.

Genel Ayarlar sekmesi;

Sipariş etiket adını yazdıktan sonra seçimin zorunlu olmaması için en az seçim alanına “0”, en çok seçim alanına da en fazla bir seçim yapmak için “1” değeri verilir.

Görünüm Seçenekleri sekmesi;

Görünüm seçenekleri sekmesinde sipariş etiketlerinin buton rengi font büyüklüğü, satır sayısı belirlenir.

Sipariş Etiket Listesi sekmesi;

Sipariş Etiketleri Listesi alanında Sipariş Etiketi Ekle linkine tıklanarak 4 tane iskonto tanımlanır. Oran sütununa başlarına – (eksi) işareti koyularak iskonto oranları yüzde cinsinden yazılır.

İlişkiler sekmesi;

İlişkiler sekmesinde bu özelliğin herkes tarafından kullanılması istenmediği durumlarda özelliği kullanacak kullanıcılar için satır eklenir.

İlgili düzenlemeler tamamlandıktan sonra Kaydet butonuna tıklanır.

Örnek uygulamada görüldüğü gibi adisyona ürün eklendikten sonra adisyon bölümünden ürün üstüne tıklandığında sağ tarafta ürün özel iskonto olarak tanımlanan sipariş etiketleri gelir. Sipariş etiketleri üzerine tıklandığında verilen yüzde oranında ürün fiyatından düşüş gerçekleşir.